Masz dość typowych, szarych skarpet? Przybywamy na ratunek!

Nasza strona to raj dla wszystkich fanów kolorowych skarpetek.

Dzięki pracy naszej pisarskiej załogi dowiesz się, w jaki sposób dobierać je do pozostałej części ubioru, na jaki wzór kolorowych skarpetek postawić przy konkretnym rodzaju stroji.

Strona główna »

Neogda Socks »

Kolorowe skarpetki »

Bo są kolorowe i modne

Bo imponują wszystkim dookoła na ulicy

Bo bardziej wygodnych nie znajdziesz nigdzie. Słowo

Bo nie czarne

Bo są idealne dla Ciebie!

Rzuć okiem na ofertę nowego sklepu Fabryka Skarpet
Nasz blog »

* Nowy sklep z kolorowymi skarpetkami

Oferta limitowana  

Zobacz kolorowe skarpetki »

Gdybyś miał kiedykolwiek wątpliwości, dlaczego nie powinieneś nosić czarnych skarpetek każdego dnia, to już odpowiadamy. Po pierwsze - bo pasują tylko do formalnych stylizacji. Po drugie - bo są nudne. Naprawdę, Ci to nie wystarcza?

Kolorowe skarpetki to coś, w czym zakochali się Polacy. Zresztą nie bez powodu. Nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości.

Fabryka Skarpet? Nie znam. - A powinieneś!

Fabryka Skarpet to wiodący polski sklep ze skarpetkami dla Niej i dla Niego. W ofercie znajdziesz pary jednolite i te ze wzorami. Przebieraj w dostępnej ofercie i sprawdź, w jakich pokazać się na mieście. To miejsce stworzone dla wszystkich tych, którzy uważają, że czarne i białe skarpetki to zdecydowanie za mało. Tak, dla Ciebie też.

Kolorowe skarpetki. Podpowiadamy jak wybrać i jak nosić

Kolorowe skarpetki to na pewno element ubioru, który prawidłowo dobrany sprawi, że nie pozostaniesz niezauważony, a co więcej, zyskasz miano skarpetkowego mastera. Nie wiesz jednak czym kierować się podczas wyboru kolorowych skarpetek? Dziś podpowiadamy. Przeczytaj uważnie.

Kolorowe skarpetki nie takie, jak kolor spodni

Istnieje kilka niepisanych zasad na temat doboru i noszenia kolorowych skarpetek. Pierwsza mówi o tym, że nie powinny one w żadnym wypadku być w tej samej barwie, w jakiej są spodnie i pozostała, znacząca część garderoby. Oznacza to tyle, że jeśli masz ochotę na wciśnięcie się w granatowy garnitur, nie zakładaj skarpetek granatowych! Zyskaj trochę odwagi i postaw na przykład na kolor żółty. A jeśli mimo wszystko chcesz wybrać bardziej bezpieczną opcję, postaw na kolorowe skarpetki zahaczające barwą o jeden z elementów ubioru – koszulkę lub krawat. W ten sposób podkreślisz wyrazistość swojego ubioru, ale będziesz stąpał po w miarę bezpiecznej płaszczyźnie.

Kolorowe skarpetki od początku – zacznij od prostych wzorów  

Bądź odważny, ale rozsądny. Przygodę z kolorowymi skarpetkami zacznij od prostych, niezbyt szalonych wzorów, które owszem, podkreślą Twój ubiór i dodadzą mu niepowtarzalnej wyrazistości, ale nie sprawią, że będziesz wyglądał jak klaun.

Zacznij od barwnych, ale stonowanych barw i nigdy, przenigdy nie wybieraj wzorów, które już w Twoim ubiorze występują. Na początek polecany powszechne paski, kropki lub małe romby – zróżnicowane, ale nie nudne. Kontrolowany chaos lubimy, przypadkowych wzorów nie chcemy. Zapamiętaj.

Kolorowe skarpetki to dobry pomysł, ale nie przesadzaj  

Nie ma co popadać w skarpetkowe skrajności. Już wiesz, że kolorowe skarpetki mogą dodać ubiorowi wyrazistości, ale w przypadku tradycyjnego lub oficjalnego ubioru nie decyduj się na szalone wzory ani jaskrawe barwy. To wszystko z prostego powodu – posiedzenia zarządu nie są miejscem na stylowe popisy, a pokazanie swojej klasy, dystansu do samego siebie i dobrego gustu.

Kolorowe inspiracje. Nie bój się korzystać z Internetu  

Wiemy, że dobór kolorowych skarpetek może nie być prostą sprawą, szczególnie, kiedy zabierasz się za to po raz pierwszy. W takim przypadku na pomoc przychodzi Internet, w nim znajdziesz mnóstwo inspiracji i podpowiedzi na to, jak możesz i jak powinieneś nosić kolorowe skarpetki. Podpowiadamy, że strony, z których warto skorzystać w pierwszej kolejności to Tumblr i Pinterest.

Wszelkie prawa autorskie są zastrzeżone © Copyright Neogda Socks przez Zuzanna Jasińska